توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

آموزش تغییر پسورد جی میل

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید به دلایل مختلف امنیتی، رمز عبور جی‌میل را تغییر دهید. در این مطلب آموزشی شما را با چگونگی تغییر پسورد ایمیل گوگل (Gmail) آشنا خواهیم کرد.

این آموزش در تاریخ 22 شهریور 1392 در سایت قرار گرفت و به مرور زمان و با تغییرات ایجاد شده در جی‌میل، چندین مرتبه به‌روزرسانی شده است.

ادامه مطلب: آموزش تغییر پسورد جی میل

آموزش تغییر نام فرستنده‌ی ایمیل در جی‌میل

زمان ایجاد ایمیل در جی‌میل باید نام و نام خانوادگی و یا نامی مستعار را وارد کرد. این نام پس از فرستادن ایمیل، در تیتر(عنوان) قرار می‌گیرد. ممکن است بخواهید این نام را پس از ایجاد ایمیل تغییر بدهید.

در این آموزش با چگونگی تغییر نام فرستنده‌ی ایمیل در Gmail آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب: آموزش تغییر نام فرستنده‌ی ایمیل در جی‌میل

آموزش ساختن جی‌میل

 امروزه داشتن یک ایمیل شخصی به یکی از ضروریات تبدیل شده است. در بین سرویس‌های ارائه دهنده‌ی ایمیل در دنیا، دو سرویس دهنده‌ی یاهو و گوگل (جی‌میل) در بین کاربران ایرانی بیشترین طرفدار و کاربر را دارا می‌باشند.

یاهو مدتی‌ست کاربران ایرانی را تحریم کرده و جز با ترفندهایی خاص (که در مورد آن توضیح داده‌ایم)، نمی‌توان در سایت یاهو ایمیل ایجاد کرد. از این رو در حال حاضر، بیشتر کاربران در ایران، جی‌میل را به عنوان سرویس دهنده‌ی ایمیل خود انتخاب می‌کنند.

در این آموزش با چگونگی ایجاد ایمیل گوگل یا همان Gmail آشنا می شوید.

ادامه مطلب: آموزش ساختن جی‌میل (ایمیل گوگل)

اگر از خدمات Google به زبان فارسی استفاده می‌کنید شاید متوجه شده باشید که مدتی است بسیاری از خدمات Google ، تاریخ‌ها را به هجری شمسی نمایش می‌دهند.

در این آموزش شما را چگونگی تغییر زبان جی‌میل به فارسی و مشاهده‌ی تاریخ دریافت و ارسال ایمیل‌ها به هجری شمسی آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: فارسی‌سازی جی‌میل + تقویم هجری شمسی در جی‌میل

آموزش فعال کردن POP جی میل

در این آموزش شما را با چگونگی فعال‌سازی پروتـُکـُل IMAP و POP در ایمیل‌های گوگل (جی‌میل) آشنا خواهیم کرد.

با استفاده از این پروتکل‌ها می‌توانید ایمیل خود را توسط نرم افزارهای مدیریت ایمیل مانند Outlook , Thunderbird و نرم افزارهای مدیریت ایمیل در موبایل و ... و بدون نیاز به مراجعه به سایت جی‌میل مدیریت نمایید.

ادامه مطلب: آموزش فعال کردن IMAP و POP در Gmail

راهنمای لغو عضویت از گروه ها در جی‌میل

احتمالاً شما هم در گروه‌هایی از یاهو یا جی‌میل عضو هستید. ممکن است تصمیم بگیرید ایمیل‌های ارسالی از گروه‌ها را مدیریت کرده و یا کلاً عضویت خود را از یک گروه یاهو یا جی‌میل لغو نمایید.

در این آموزش شما را با چگونگی لغو عضویت از گروه‌ها در ایمیل‌های گوگل (GMail) آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب: راهنمای لغو عضویت از گروه ها در جی‌میل

کیبورد فارسی جی میل

در مطلب قبلی شما را با چگونگی تایپ پینگلیش و تبدیل اتوماتیک آن به متن فارسی در جی‌میل آشنا کردیم. در اینجا قابلیتی از Gmail را به شما معرفی می‌کنیم که توسط آن می‌توانید با استفاده موس یا صفحه کلید انگلیسی، ایمیل را به فارسی تایپ نمایید.

با استفاده از این قابلیت، نیازی به نصب بودن زبان فارسی برروی ویندوز نیست.

ادامه مطلب: تایپ فارسی بدون نیاز به کیبورد فارسی در جی‌میل

تبدیل متن پینگلیش به فارسی در جیمیل

تا همین چند مدت پیش، نبودن پشتیبانی برای آی‌ام‌ای فارسی (IME، بخوانید کیبورد فارسی) در رایانه به این معنی بود که راه مناسبی برای نوشتن و فرستادن نامه الکترونیکی (ایمیل) به زبان فارسی وجود ندارد.

در اینجا ویژگی‌ای از Gmail را به شما معرفی میکنیم که توسط آن می‌توانید با استفاده از صفحه کلید انگلیسی، ایمیل را مستقیماً به فارسی تایپ نمایید.

ادامه مطلب: Gmail Transliteration , تبدیل پینگلیش به فارسی در جی‌میل

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲