توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

راهنمای غیرفعال کردن UAC در ویندوز 10

User Account Control یکی از ویژگی‌های ویندوز 10 می‌باشد که می‌تواند از دستکاری‌های غیر مجاز در سیستم جلوگیری نماید.

روش کار UAC به این ترتیب است که قبل از انجام عملی که می‌تواند بر روی عملکرد صحیح سیستم شما تاثیر گذار باشد، با پرسیدن رمز Administrator و یا گرفتن مجوز انجام این عمل از شما، این کار را انجام می دهد.

ادامه مطلب: راهنمای غیرفعال کردن UAC در ویندوز 10

ورود به سیف مد در ویندوز 10

Safe Mode قابلیتی‌ست که با کمک آن می‌توانید بسیاری از مشکلات ناشی از نصب نرم افزارهای جدید و یا عدم سازگاری درایورها با قطعات سخت افزاری سیستم و مشکلات اجرا نشدن (بالا نیامدن) ویندوز را رفع نمایید.

روال عادی ورود به "سیف مـُد" در ویندوزهایی تا قبل از ویندوز 8، فشردن کلید F8 برروی کیبورد قبل از بالا آمدن ویندوز بود، اما در ویندوز 8 و ویندوز 10 با توجه به قابلیت‌های جدید بوت، با فشردن کلید F8 نمی‌توان وارد محیط Safe Mode شد.

در این آموزش با روش‌های مختلف ورود به Safe Mode در ویندوز 10 آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب: آموزش ورود به Safe Mode در ویندوز 10

آموزش دسترسی به Advanced Startup در ویندوز 10

Advanced Startup Options قابلیت جدیدی‌ست که به ویندوزهای 8 و 8.1 و ویندوز 10 اضافه شده است. با کمک این قابلیت می‌توانید مشکلات اجرا نشدن (بالا نیامدن) ویندوز را در آن رفع نمایید، نمایش سیستم عامل‌ها در هنگام بوت را تغییر دهید و ...

یکی دیگر از قابلیت‌های Advanced Startup Options ، دسترسی به Safe Mode در ویندوز 10 می‌باشد.

در ادامه شما را با چگونگی دسترسی به Advanced Startup Options آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب: آموزش دسترسی به Advanced Startup در ویندوز 10

با توجه به استقبال مناسب کاربران گرامی از آموزش تصویری نصب ویندوز 8.1 و همچنین با توجه به عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی ویندوز 10، تصمیم گرفتیم تا آموزش نصب ویندوز و سایر آموزش‌های سایت را به‌روز کرده و در اختیار بازدیدکنندگان محترم Ghafari3.com قرار بدهیم.

Windows 10 جدیدترین نسخه‌ی ویندوز و نسل جدید این سیستم عامل می‌باشد که در تاریخ 29 جولای 2015 (7 مرداد 1394) منتشر و جایگزین Windows 8.1 شده است. اینطور که به نظر می‌رسد Windows 10 با قابلیت‌های فراوان و جدید خود می‌تواند بار دیگر موفقیت Windows XP و Windows 7 را برای مایکروسافت به ارمغان بیاورد.

تغییرات گسترده و بسیاری در Windows 10 انجام شده به طوری‌که این نسخه از ویندوز را تبدیل به یک عضو جدید خانواده Windows کرده است. مهم‌ترین هدف مایکروسافت در Windows 10 یکپارچه‌سازی تمامی سیستم عامل‌های مبنی بر ویندوز است، به گونه‌ای که یک سیستم عامل واحد برای تمامی دستگاه‌ها نظیر دسکتاپ‌ها، لپ تاپ‌ها، سیستم‌های توکار، تلفن‌های همراه هوشمند و Xbox One تهیه شده است که به طور یکنواخت با یکدیگر ارتباط دارند و بدون نیاز به هیچ ابزار دیگری می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و کنترل همگی آن‌ها هرچه آسان‌تر و پیشرفته‌تر شود.

Windows 10 از نظر ظاهری بسیار شبیه Windows 8.1 است ولی عملکرد و کارایی آن بهبود یافته است، هسته‌ی ویندوز به طور وسیعی تغییر پیدا کرده و بسیاری از مشکلات Windows 8 برطرف گردیده است؛ مایکروسافت با ارائه Windows 10 امیدوار است تا بتواند بار دیگر موفقیت Windows XP و Windows 7 را کسب کند.

در این آموزش، شما را با چگونگی نصب ویندوز 10 آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب: آموزش تصویری نصب ویندوز 10

آموزش نصب کیبورد فارسی در ویندوز 10

زمانی‌که ویندوز 10 را نصب می‌کنید، اگر در ویزارد مربوط به نصب ویندوز، زبان فارسی را انتخاب نکنید، پس از اجرا شدن یا اصطلاحاً بالا آمدن ویندوز قادر به تایپ فارسی و مشاهده فایل‌هایی که محتوای فارسی دارند، نخواهید بود.

در آموزش قبلی چگونگی نصب زبان فارسی در ویندوز 10 را توضیح دادیم. پس از نصب زبان فارسی باید کیبورد فارسی را به ویندوز 10 اضافه کنید.

ادامه مطلب: آموزش نصب کیبورد فارسی در ویندوز 10

آموزش نصب زبان فارسی در ویندوز 10

زمانی‌که ویندوز 10 را نصب می‌کنید، اگر در ویزارد مربوط به نصب ویندوز، زبان فارسی را انتخاب نکنید، پس از اجرا شدن یا اصطلاحاً بالا آمدن ویندوز قادر به تایپ فارسی و مشاهده فایل‌هایی که محتوای فارسی دارند، نخواهید بود.

در این آموزش شما را با چگونگی نصب زیان فارسی، چگونگی تنظیمات بخش Formats و Location برای تایپ صحیح اعداد فارسی و همچنین تنظیم تقویم هجری شمسی در ویندوز 10 آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب: آموزش نصب زبان فارسی در ویندوز 10

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲