توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

ویروس توتال

شاید برای شما پیش آمده باشد که فایلی را دانلود کنید و پس از اجرا، با وجود فعال بودن آنتی ویروس، سیستم شما آلوده شود.

برای بررسی فایل‌هایی که به آنها مشکوک هستید و یا فایل‌هایی که می‌خواهید برروی کامپیوتر شخصی خود آنها را دانلود نمایید می‌توانید از سرویس آنلاین VirusTotal استفاده کنید.

ادامه مطلب: VirusTotal , بررسی فایل‌ها و سایت‌ها با چند آنتی ویروس

نگهداری فایل‌های کیجن و پچ

مشکلی که اکثر اوقات برای کاربران کامیپوتر وجود دارد این است که آنتی ویروس فایل‌های کیجن (K e y g e n) یا پچ (P a t c h) را مخرب شناسایی کرده و حذف می‌کند.

همانطوری که می‌دانید اکثر این فایل‌ها مشکل امنیتی ایجاد نمی‌کنند ولی بهتر است در شرایطی نگهداری شوند که اجازه‌ی فعالیتی نیز به آن‌ها داده نشود.  بهترین پیشنهاد برای نگهداری این گونه فایل‌ها در سیستم استفاده از برنامه ی WinRAR می‌باشد. به اینصورت که فایل‌های پچ یا کیجن را که آنتی ویروس آلوده شناسایی می‌کند و ممکن است در آینده برای نصب مجدد برنامه ها به آنها نیاز داشته باشید، بصورت رمزگذاری شده نگهداری کنید.

ادامه مطلب: چگونه فایل‌های کیجن و پچ را نگهداری کنیم؟

Portable Unhide

یکی از مشکلاتی که کاربران پس از حذف ویروس از روی فلش با آن مواجه می‌شوند، مخفی یا Hidden شدن اطلاعات موجود در فلش است. در اینصورت از طریق Properties فایل‌ها و فولدرها هم نمی‌توان آن‌ها را از حالت مخفی خارج کرد.

گاهی اوقات هم حجمی از فلش و یا حافظه‌ی قابل حمل از اطلاعات پـُـر شده ولی با فعال کردن نمایش فایل‌های مخفی هم اطلاعات داخل آن نشان داده نمی‌شود.

در مطلب آموزشی نمایش فایل‌ها و فولدرهای مخفی شده در فلش توسط ویروس شما را با چگونگی انجام این‌کار بصورت دستی آشنا کردیم. با کمک نرم افزار پرتابل، کم حجم و رایگان Portable Unhide هم به‌راحتی می‌توانید این‌کار را انجام دهید.

ادامه مطلب: Portable Unhide , نمایش فولدرهای مخفی شده در فلش

نمایش فایل ها و فولدرهای مخفی شده توسط ویروس

یکی از مشکلاتی که کاربران پس از حذف ویروس از روی فلش با آن مواجه می‌شوند، مخفی یا Hidden شدن اطلاعات موجود در فلش است. در اینصورت از طریق Properties فایل‌ها و فولدرها هم نمی‌توان آن‌ها را از حالت مخفی خارج کرد.

گاهی اوقات هم حجمی از فلش و یا حافظه‌ی قابل حمل از اطلاعات پـُـر شده ولی با فعال کردن نمایش فایل‌های مخفی هم اطلاعات داخل آن نشان داده نمی‌شود.

در این مطلب با چگونگی حل مشکل مخفی شدن فایل‌ها و فولدرها در داخل فلش ویروسی شده آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب: نمایش فایل‌ها و فولدرهای مخفی شده در فلش توسط ویروس

آشنایی با انواع بد افزار

بیشتر مردم به تمامی بدافزار‌ها ویروس می‌گویند، اما از لحاظ فنی تفاوت‌های زیادی میان بدافزار‌ها وجود دارد.

یقیناً تاکنون اسامی نظیر: بدافزار، کرم، تروجان، روت‌کیت، بدافزار‌های رویدادنگار (Keylogger)، جاسوس‌افزار (Spyware) و اسامی از این قبیل را شنیده‌اید. اما آیا معنی این اصطلاحات را می‌دانید؟

این اصطلاحات تنها مربوط به متخصصین کامپیو‌تر نیست. این اسامی گاه و بی‌گاه در صدر خبرهای فناوری مشاهده می‌شوند و مطمئنا آشنا‌یی با این اصطلاحات در درک بیشتر خطری که رایانه شما را تهدید می‌کند کمک بسزایی خواهد کرد.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع بدافزار‌ها / هر ویروسی «ویروس» نیست

آنتی ویروس ابری پاندا، بهترین آنتی ویروس سال 2013

موسسه AV-Comparatives به عنوان معتبرترین مرکز آزمون نرم‌افزارهای امنیتی در گزارش خود در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ با در اختیار داشتن هزاران نمونه نرم‌افزار مخرب، به بررسی عملکرد بیش از ۲۰ محصول امنیتی بروز شده در مواجهه با تهدیدات امنیتی در دنیای واقعی پرداخت.

با ما در ادامه‌ همراه باشید تا با برترین آنتی‌ویروس نوامبر2013 آشنا شوید.

ادامه مطلب: ضدویروس رایگان پاندا , برترین آنتی‌ویروس دنیا

چرا باید آنتی ویروس نصب کنیم

وقتی‌که صحبت از استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی‌ویروس می‌شود، برخی افراد با جبهه‌گیری ادعا می‌کنند نیازی به اینچنین برنامه‌ها ندارند.

توجیه این اشخاص آن است که اگر در محیط اینترنت با احتیاط وب‌گردی کنند سیستم آن‌ها آلوده نخواهد شد، اما این استدلال به هیچ وجه درست نیست و احتیاط تنها احتمال آلوده شدن را کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب: دلایلی برای لزوم نصب آنتی ویروس در ویندوز

امنیت پایین ویندوز اکس پی

چیزی نمانده تا اینکه ویندوز XP به عنوان یکی از ناامن‌ترین ویندوزهای جهان شناخته شود! اگر هنوز از ویندوز "اکس‌پی" استفاده می‌کنید و امنیت زندگی دیجیتال برای‌تان مهم است، به فکر سیستم عامل تازه‌ای باشید.

سفره XP برای هکرها به زودی رنگارنگ‌تر هم خواهد شد. سیستم عامل‌های متن باز نیز گزینه‌های مناسبی هستند.

ادامه مطلب: دست از سر ویندوز اکس‌پی بردارید؛ امنیت‌تان در خطر است

راهنمای شناسایی و حذف ویروس

شاید برای شما پیش آمده باشد که کامپیوتر آلوده به ویروس شده و آنتی‌ویروس قادر به حذف ویروس‌های موجود نباشد یا اینکه به ویروسی بودن یا نبودن کامپیوتر با وجود نصب بودن آنتی ویروس شک کرده باشید.

در این آموزش بصورت تصویری و گام به گام راهکارهایی برای شناسایی ویروس‌ها و حذف آن‌ها در ویندوزی آلوده به ویروس ارائه خواهد شد.

ادامه مطلب: راهنمای کامل شناسایی و حذف ویروس‌ها از سیستم

فایروالاستفاده از یک فایروال ساده در کنار آنتی ویروس باعث افزایش امنیت سیستم شما خواهد شد.

آنتی ویروس ها فاقد فایروال و نرم افزارهای Internet Security علاوه بر دارا بودن مشخصات آنتی ویروس، دارای فایروال هستند. با توجه به محدودیتهایی که فایروال موجود در Internet Security برای شبکه ایجاد می کند برخی کاربران شبکه تمایل به استفاده از آنتی ویروس به جای Internet Security دارند.

ادامه مطلب: ضرورت نصب و استفاده از فایروال برای کاربران اینترنت

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲