توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

آشنایی با POP3 , IMAP

پروتکل POP3 راهی برای دریافت اطلاعات است که تاریخ آن به روزهایی بسیار قبل از اینترنتی که امروزه استفاده می‌کنیم بازمی‌گردد.

در آن زمان کامپیوترها با پهنای باند محدود و کمی با سرورهای ایمیل در ارتباط بودند به همین دلیل، مهندسین POP را ساختند تا یک کپی از ایمیل‌ها با روش کاملاً ساده برای خواندن دانلود شود و سپس ایمیل ها از سرور حذف شوند.

ادامه مطلب: آشنایی با پروتکل‌های SMTP ، POP3 و IMAP

مروری بر آمارهای مربوط به ضریب نفوذ اینترنت گویای آن است که همچنان دایال آپ سومین روش ایرانیان برای اتصال به اینترنت است.

اگرچه مدتی‌ست از نظر بسیاری دایال آپ به خاطره‌ها پیوسته اما نگاهی به آمار ضریب نفوذ این شیوه‌ی اتصال، گویای آن است که هنوز استان‌های مختلف در ایران از این شیوه بهره‌ می‌برند و در این میان هر چه ضریب نفوذ اینترنت در یک استان بالاتر باشد میزان استفاده از دایال آپ هم در آن افزایش پیدا می‌کند. (جزئیات بیشتر در این زمینه در ایسنا)

در اینترنت هوشمند کاربران اینترنت بدون نیاز به Username و Password و با تلفن‌هایی که با 909230 آغاز می‌شود، به اینترنت متصل شده و هزینه آن (که هر دقیقه 5 تومان و هر ساعت 300 تومان می‌باشد) هر دو ماه یکبار در قبض تلفن ثابت کاربران لحاظ شده و دریافت می‌گردد.

اکثر کاربران قبلی سرویس‌های Dial-up که تا پیش از این، از کارت‌های اینترنت چند ساعته استفاده می‌نمودند و همچنین کاربرانی که به هر دلیل قادر به استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL نیستند، از مشتریان اصلی اینترنت هوشمند به حساب می‌آیند. در همین راستا، بسیاری از ISP ها، سرویس اینترنت هوشمند را به موازات ارائه اینترنت کارتی (با خطوط E1 که با شماره 971 آغاز می‌شود) در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اما اینترنت هوشمند دارای مزایا و معایبی است که توجه به آن برای کاربران و مسئولین امر حائز اهمیت است.

برای مشاهده لیست کامل شرکت‌های ارائه دهنده‌ی اینترنت هوشمند به انتهای مطلب مراجعه نمایید.

ادامه مطلب: اینترنت هوشمند, مزایا و معایب + لیست کامل شرکت‌ها

بهترین مرورگرهای اینترنت

مرورگرهای اینترنت مجرای ارتباط شما با جهان مجازی‌اند و اگر حفره‌های امنیتی موجود در آنها را نشناسید و اقدامات لازم برای رفع آنها انجام ندهید، به‌سادگی حریم خصوصی خود را در دسترس نفوذگران اینترنتی قرار خواهید داد.

بسیاری از کاربران اینترنت اطلاعات قابل توجهی درباره روش‌های نفوذ به سیستم‌های کامپیوتری ندارند و ...

ادامه مطلب: از کدام مرورگر استفاده کنیم؟ , بهترین مرورگرهای وب

تورنت چیست

Torrent یک شبکه اشتراک گذاری فایل بین کاربران است. یعنی کاربران این شبکه فایل‌هایی را که روی کامپیوتر خود دارند، با کمک یک برنامه خاص بین بقیه کاربران به اشتراک می گذارند.

توجه کنید که دانلود در این شبکه از طریق اتصال کاربران به یکدیگر صورت می گیرد و نه از طریق دانلود از روی یک سایت خاص.

ادامه مطلب: تورنت چیست؟ , چگونه از تورنت دانلود کنیم

ارسال فایل exe در ایمیل

نام کتاب: راهنمای ارسال فایل exe در ایمیل و نرم افزارهای چت
نویسنده: گویا آی‌تی
گردآوری: Ghafari3
تعداد صفحات: 8
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: پارسی

ادامه مطلب: راهنمای ارسال فایل exe در ایمیل و نرم افزارهای چت

آموزش مستقیم کردن لینک ها
امروزه اکثر کاربران اینترنت برای دانلود با لینک‌هایی از سایت‌های به اشتراک‌گذاری فایل (آپلود سنترها) سروکار دارند. نمونه‌های مطرح اینگونه سایت‌ها Rapidshare ، Mediafire، Hotfile ، 4Shared  می باشند.

این سایت‌ها فایل‌ها را به دو صورت در اختیار درخواست کنندگان برای دانلود قرار می‌دهند. حالت اول برای بازدیدکنندگان مهمان و بصورت رایگان ...

ادامه مطلب: راهنمای دانلود از آپلود سنترها , سایتهای مستقیم کننده

آموزش دراپ باکس

نام کتاب: کتابچه استفاده از جیب جادویی، راهنمایی بر Dropbox
نویسنده: مـَـت اسمیت
مترجم: شیما لگزیان
تعداد صفحات: 26
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: پارسی

ادامه مطلب: Dropbox Training , کتاب آموزش دراپ باکس

راهنمای ترمیم فایل ها

احتمالاً بارها این موضوع برای شما پیش آمده است که فایلی حجیم را از یکی از سایت‌های معرفی برنامه‌، بازی یا فیلم دانلود کرده و هنگام باز کردن آن متوجه می شوید که فایل ناقص دانلود شده است.

کافی‌ست تا این راهنما را مطالعه کرده و با کمک نرم افزارهای موجود،فایل‌های ناقص دانلود شده را ترمیم نمایید.

ادامه مطلب: Repair Corrupted Files , آموزش ترمیم فایل‌های دانلود شده

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲