توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

آموزش قرار دادن اپرا به عنوان مرورگر پیش فرض 

پس از نصب ویندوز، مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز قابل استفاده می‌باشد. پس از نصب مرورگرهای دیگر برروی ویندوز همواره می‌توانید یک مرورگر را به عنوان مرورگر پیش‌فرض انتخاب کنید تا با کلیک برروی لینک‌های موجود در برنامه‌ها در ویندوز، با مرورگر دلخواه و مورد نظرتان صفحات وب باز شوند.

ممکن است بخواهید اپرا، مرورگر پیش‌فرض شما باشد. در این آموزش شما را با چگونگی قراردادن Opera به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش قرار دادن اپرا به عنوان مرورگر پیش فرض

آموزش حذف هیستوری اپرا

مرورگر اپرا یکی از معروفترین مرورگرهای موجود در دنیای وب برای مرور صفحات اینترنتی می‌باشد.

مادامیکه شما در حالت عادی با مرورگر کار می‌کنید، اطلاعاتی مانند کوکی‌ها، آدرس‌های مراجعه شده، تصاویری از قالب و محتوای سایت‌های بازدید شده و ... در سیستم شما ذخیره می‌شود.

ذخیره تصاویری از قالب و محتوای سایت‌های بازدید شده سبب خواهد شد تا در مراجعه‌های بعدی به همان سایت و آدرس، سرعت باز شدن صفحات بالا برود و پهنای باند کمتری مصرف شود.

ذخیره کوکی‌ها سبب خواهد شد تا در مراجعه‌های بعدی به سایت‌هایی که نیاز به ورود به حساب کاربری را دارند، نیازی به وارد کردن مجدد شناسه و رمز کاربری نباشد.

ممکن است پس از مدتی سرعت مرورگر اپرا به دلیل حجم بالای هیستوری یا تاریخچه، کــُـند شود. در این مواقع بهترین راه، حذف کامل هیستوری و کش مرورگر است.

در این آموزش با چگونگی حذف هیستوری مرورگر Opera آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب: آموزش حذف هیستوری اپرا

آموزش ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در مرورگر اپرا

همانطور که می‌دانید برای دسترسی به صفحات وب و آدرس‌های ذخیره شده در بوکمارک یا Favorites همواره باید به اینترنت متصل باشید.

ممکن است بخواهید یک صفحه وب را طوری ذخیره کنید که در سیستمی که به اینترنت دسترسی ندارد هم قابل مشاهده و مطالعه باشد. راه حل این موضوع استفاده از فرمت MHTML می‌باشد.

ادامه مطلب: آموزش ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در مرورگر اپرا

آموزش ریست تنظیمات مرورگر اپرا

ممکن است مرورگر Opera در ویندوز دچار مشکل شود و بخواهید یکبار تمامی تنظیمات آن را ریست کرده و به حالت اولیه باز گردانید.

تنظیمات و پروفایل مروگرهایی مانند Firefox، Opera یا Chrome در پوشه ای بغیر از محل نصب برنامه و در فولـدری جـداگــانه در بخـش کــاربری ویندوز ذخیره می شوند.

همچنین با Uninstall مرورگرهایی مانند فایرفاکس یا اُپــرا و نصب مجدد آن ها، پروفایل مرورگر حذف نشده و باقی خواهد ماند. اگر شما نگارش جدیدتری از مروگر را هم نصب کنید، مرورگر همچنان از پروفایل قبلی استفاده خواهد کرد.

ادامه مطلب: آموزش ریست تنظیمات اپرا , Reset Opera Settings

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲