توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

آموزش تغییر صفحه شروع اینترنت اکسپلورر

صفحه‌ی شروع، صفحه‌ای است که هنگام راه‌اندازی اولیه مرورگر Internet Explorer نمایان می‌شود. صفحه اصلی، صفحه‌ای است که با کلیک روی دکمه صفحه اصلی (Home) به آن می‌روید. این دو صفحه یکسان نیستند مگر اینکه آنها را به گونه‌ای تنظیم کنید که یکسان باشند.

در ادامه با چگونگی تغییر صفحه‌ی اول (شروع) و Home Page مرورگر اینترنت اکسپلورر به همراه جزئیات کامل آن آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب: آموزش تغییر صفحه شروع در مرورگر اینترنت اکسپلورر

آموزش بخش مدیریت پسورد اینترنت اکسپلورر 

پس از نصب ویندوز، مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز قابل استفاده می‌باشد. در صورتیکه از این مرورگر به عنوان مرورگر اصلی برای مشاهده صفحات وب استفاده می‌کنید ممکن است بخواهید پسوردهای ذخیره شده را مدیریت کنید.

گاهی اوقات نیز اینترنت اکسپلورر یوزرنیم و پسوردها را ذخیره نمی‌کند. در اینصورت کاربر باید شخصاً اقدام به فعال‌سازی قابلیت ذخیره‌سازی یوزرنیم و پسوردها کند.

در این آموزش شما را با چگونگی مدیریت پسوردها در اینترنت اکسپلورر و همچنین چگونگی فعال و غیرفعال کردن قابلیت ذخیره‌سازی پسوردها در IE آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش بخش مدیریت پسورد اینترنت اکسپلورر

راهنمای ریست تنظیمات اینترنت اکسپلورر

ممکن است مرورگر اینترنت اکسپلورر ویندوز دچار مشکل شود و بخواهید یکبار تمامی تنظیمات آن را ریست کرده و به حالت اولیه باز گردانید.

با توجه به اینکه این مرورگر بصورت پیشفرض برروی اکثر ویندوزها نصب می باشد، امکان Uninstall و نصب مجدد آن وجود ندارد. برای ریست تنظیمات مرورگر اینترنت اکسپلورر دو روش وجود دارد که در ادامه با این دو روش آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب: آموزش ریست تنظیمات اینترنت اکسپلورر , Reset IE settings

آموزش قرار دادن اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش فرض 

پس از نصب ویندوز، مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز قابل استفاده می‌باشد. پس از نصب مرورگرهای دیگر برروی ویندوز، ممکن است مرورگر پیش‌فرض تغییر کند و بخواهید همانند قبل مرورگر اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش‌فرض ویندوز باشد تا با کلیک برروی لینک‌های موجود در برنامه‌ها در ویندوز، صفحات وب با مرورگر IE باز شوند.

در این آموزش شما را با چگونگی قراردادن اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش قرار دادن اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیش فرض

آموزش غیرفعال کردن نمایش تصاویر در اینترنت اکسپلورر

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران اینترنت در ایران با آن مواجه هستند، محدود بودن پهنای باند اینترنت است.

روش‌های مختلفی برای کاهش حجم مصرف شده‌ی اینترنت وجود دارد. در مطلب راهنمای فعال و غیرفعال کردن فلش پلیر در اینترنت اکسپلورر شما را با چگونگی فعال و غیرفعال کردن نمایش فایل‌های فلش در Internet Explorer آشنا کردیم.

 در این مطلب شما را با چگونگی غیرفعال کردن نمایش تصاویر در مرورگر Internet Explorer آشنا می‌کنیم. مسلماً این‌گونه تغییرات نه تنها باعث کاهش مصرف حجم اینترنت می‌شود، بلکه برای کاربرانی که از اینترنت‌های با سرعت پایین مانند دایل‌آپ و یا GPRS استفاده می‌کنند هم بسیار مفید خواهد بود و سبب باز شدن سریعتر صفحات وب می‌شود.

ادامه مطلب: آموزش غیرفعال کردن نمایش تصاویر در اینترنت اکسپلورر

آموزش حذف هیستوری اینترنت اکسپلورر

اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) یا همان آی‌ای (IE) مرورگر معروف مایکروسافت، مدت‌هاست که مهمان کامپیوترهایی‌ست که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند. قبل از معرفی شدن مرورگر فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر یکه‌تاز بی رقیب مرورگرها در دنیای وب بود ولی با معرفی مرورگر فایرفاکس، هر روز از میزان کاربران مرورگر مایکروسافت کاسته شد که اصلی‌ترین دلیل آن، عدم انعطاف پذیری اینترنت اکسپلورر در مقایسه با سایر رقبا بود.

مرورگر فایرفاکس مدتی در صدر پرکاربردترین مرورگرهای دنیا قرارگرفت و در ادامه با معرفی شدن مرورگر گوگل کروم، صدرنشینی فایرفاکس خاتمه یافت و در حال حاضر گوگل کروم در صدر بهترین مرورگرهای دنیای وب قرار گرفته است.

مادامیکه شما در حالت عادی با مرورگر کار می‌کنید، اطلاعاتی مانند کوکی‌ها، آدرس‌های مراجعه شده، تصاویری از قالب و محتوای سایت‌های بازدید شده و ... در سیستم شما ذخیره می‌شود.

ذخیره تصاویری از قالب و محتوای سایت‌های بازدید شده سبب خواهد شد تا در مراجعه‌های بعدی به همان سایت و آدرس، سرعت باز شدن صفحات بالا برود و پهنای باند کمتری مصرف شود.

ذخیره کوکی‌ها سبب خواهد شد تا در مراجعه‌های بعدی به سایت‌هایی که نیاز به ورود به حساب کاربری را دارند، نیازی به وارد کردن مجدد شناسه و رمز کاربری نباشد.

در این آموزش با چگونگی حذف هیستوری Internet Explorer آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب: آموزش حذف هیستوری اینترنت اکسپلورر

آموزش ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در اینترنت اکسپلورر

همانطور که می‌دانید برای دسترسی به صفحات وب و آدرس‌های ذخیره شده در بوکمارک یا Favorites همواره باید به اینترنت متصل باشید.

ممکن است بخواهید یک صفحه وب را طوری ذخیره کنید که در سیستمی که به اینترنت دسترسی ندارد هم قابل مشاهده و مطالعه باشد. راه حل این موضوع استفاده از فرمت MHTML می‌باشد.

ادامه مطلب: آموزش ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در اینترنت اکسپلورر

آموزش ویدیویی اینترنت اکسپلورر

Internet Explorer مرورگر وب مشهور مایکروسافت است. آموزش کامل "اینترنت اکسپلورر8" کاری از انتشارات "پیروز الوان" (انیاک) می‌باشد که تمامی بخش‌های آن بصورت رایگان در دسترس می‌باشد.

در اين دوره آموزشي تمام آنچه كه ممكن است يك كاربر اينترنت به آن نياز داشته باشد، آموزش داده شده است.

ادامه مطلب: Internet Explorer Training , آموزش تصویری اینترنت اکسپلورر

راهنمای ذخیره فایل های فلش در اینترنت اکسپلورر

مرورگر اینترنت اکسپلورر بصورت پیش‌فرض در بسیاری از ویندوزهای ارائه شده توسط مایکروسافت وجود دارد و سال‌هاست که به عنوان مرورگری شناخته شده در دنیا می‌باشد.

در این مطلب با چگونگی ذخیره فایل‌های فلش در مرورگر اینترنت اکسپلورر آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب: راهنمای ذخیره فایل های فلش در اینترنت اکسپلورر

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲