توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

قوانین صدور چک
آموزش فتوشاپ
آموزش پل ماکارونی
آموزش برنامه نویسی
آموزش راه اندازی سایت
آموزش شیوه ارائه علمی
آموزش ترفندهای گوگل
آشنایی با بازارهای مالی
دکوراسیون داخلی

گجت های ویندوز 8

8GadgetPack مجموعه ای از گجت های کاربردی برای ویندوز 8 و ویندوز 10 است و بوسیله آن می‌توانید فایل‌های گجت با فرمت gadget. را بر روی ویندوز 8 و 10 نصب نمایید.

در ویندوز 7 و ویستا می‌توانید از ابزارهای کوچکی به نام گجت استفاده کنید که در یک ستون و در سمت راست صفحه نمایش قرار می گیرند. این ابزارک ها در بین کاربران بسیار پر طرفدار و کاربردی می باشند.

اما در ویندوز 8 و ویندوز 10 مفهوم گجت‌ها به طور کلی حذف شده است. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار 8GadgetPack گجت‌ها و ابزارهای موجود در ویندوز 7 را به ویندوز 8 و 10 بازگردانید. همچنین می‌توانید تمام گجت‌های ویندوز 7 مانند ساعت، آب و هوا، وضعیت CPU، میزان فضای مصرفی هارد دیسک و … را به ویندوز 8 و یا ویندوز 10 اضافه نمایید.

ادامه مطلب: 8GadgetPack 24 , نصب گجت در ویندوز 8.1 و 10

مایکروسافت دات نت فریمورک

احتمالاً پس از نصب ویندوز 8.1 و یا ویندوز 10 با مشکل نصب نبودن dot NET Framework 3.5 مواجه شده‌اید.

برخی برنامه ها، مخصوصاً برنامه هایی‌که قبل از ارائه‌ی ویندوز 8.1 عرضه شده اند برای نصب و اجرا در ویندوز 8.1 و ویندوز 10، به dot NET Framework 3.5 نیاز دارند. حال راه حل نصب dot NET Framework 3.5 چیست؟!

هشتمین ویندوز به همراه خود نسخه جدید .Net Framework که همان ۴.۵ باشد پا به عرصه می‌گذارد. این به آن معنی‌ست که برنامه‌های کاربردی باید بر اساس نسخه ۴.۵ کار کنند.

یعنی دیگر خبری از نسخه ۳.۵ نیست. در نتیجه ابزارهایی که هنوز از نسخه ۳.۵ برای کار خود استفاده می کنند دچار مشکل می‌شوند زیرا نمی‌توانند framework مورد نظر خود را بر روی سیستم بیابند. علاوه بر این شما نمی‌توانید  Net Framework 3.5 را به صورت دستی نصب نمایید زیرا ویندوز سریعا به شما پیغام می‌دهد که بر روی خود نسخه جدیدتر دات نت را در اختیار دارد.

پس در ادامه با ما همراه شوید تا ببینیم چگونه از این بن بست خلاصی یابیم و چگونه می توانیم  Net Framework 3.5 را بر روی ویندوز 8.1 و یا ویندوز 10 فعال کنیم تا بتوانیم برنامه‌های مورد نظر خودمان را که هنوز برای نسخه ۴.۵ بهینه نشده‌اند در اختیار بگیریم.

چندین روش برای نصب dot NET Framework 2 و 3 در ویندوز 8.1 و ویندوز 10 وجود دارد. یک روش بصورت آنلاین و سه روش دیگر بصورت آفلاین! در ادامه‌ی مطلب هر چهار روش توضیح داده می‌شود.

ادامه مطلب: دات نت فریمورک نسخه‌ی 3.5 برای ویندوز 8.1 و ویندوز 10

Windows 8 Redialer

یکی از مشکلاتی که کاربران اینترنت Dial-up ویا ADSL پس از نصب ویندوز 8 و 8.1 با آن مواجه می‌شوند عدم وجود گزینه‌ی Redial Options در بخش تنظیمات کانکشن دایل‌آپ و یا PPPOE می‌باشد.

متاسفانه مایکروسافت گزینه Redial Options را در ویندوز 8 و 8.1 حذف کرده است و کاربران را در برخی کشورها مانند ایران با مشکلاتی مواجه کرده است.

ادامه مطلب: کانکت مجدد برای کانکشن‌ها در ویندوز 8

This PC Tweaker

در ویندوز 8.1 پنجره‌ی My Computer به This PC تغییر نام پیدا کرده و در این پنجره علاوه بر فهرست درایوهای هارد‌ دیسک و دیسک‌های نوری، پوشه‌‌های مجموعه Library که شامل Desktop , Documents , Music و ... هستند نیز نشان داده می‌شوند.

در حالت عادی در ویندوز 8.1 امکانی برای حذف و تغییر این پوشه‌ها وجود ندارد.

ادامه مطلب: This PC Tweaker , شخصی سازی This PC ویندوز 8.1

منوی استارت ویندوز 8

همانطور که می دانید تغییر بزرگی که در ویندوز 8 و 8.1 مایکروسافت ایجاد شده است حذف منوی کلاسیک استارت از ویندوز و اضافه شدن Metro می‌باشد.

بسیاری از کاربران تمایل دارند همانند نگارش های قبلی ویندوز از منوی استارت بهره ببرند. در این مطلب در Ghafari3.com یکی از بهترین برنامه‌ها برای اضافه کردن منوی استارت به ویندوز 8 و 8.1 برای دانلود قرار داده شده است.

ادامه مطلب: Stardock Start8 v1.11 , بهترین منوی استارت ویندوز 8

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲