توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

Mozilla Archive Format

در حالت عادی و پس از نصب مرورگر فایرفاکس، امکان ذخیره و آرشیو نمودن صفحات وب با فرمت MHT یا همان MHTML وجود ندارد.

با استفاده از افزونه Mozilla Archive Format (موزیلا آرشیو فرمت) در فایرفاکس می‌توانید قابلیت ذخیره‌ی صفحات وب در یک فایل MHT ویا MAFF را به فایرفاکس اضافه نمایید.

از قابلیت‌های اختصاصی این افزونه، ذخیره‌ی صفحات وب با فرمت MAFF (فرمتی شبیه به فرمت ZIP) می‌باشد. در فرمت MAFF صداها و ویدیوهای موجود در صفحه‌ی وب نیز ذخیره می شوند. قابلیتی که در فرمت MHT وجود ندارد!

ادامه مطلب: Mozilla Archive Format 4.0.2 , افزونه ذخیره صفحات فایرفاکس

Screenshot Firefox Add-on

با استفاده از افزونه FireShot (فایرشات) در فایرفاکس می‌توانید از صفحات وب بصورت کامل عکس بگیرید و با فرمت دلخواه (فرمت‌های تصویری یا PDF) ذخیره کنید.

با نصب این افزونه تنها کافی‌ست برروی آیکن فایرشات در نوار ابزار فایرفاکس کلیک کنید تا اسکرین‌شات از صفحه‌ی در حال مرور گرفته شود. پس از تهیه‌ی عکس و قبل از ذخیره‌سازی آن می‌توانید عکس را در ادیتور افزونه‌ی FireShot ویرایش کرده و سپس ذخیره نمایید.

ادامه مطلب: FireShot 0.98.84 , افزونه اسکرین شات از صفحات در فایرفاکس

آبادیس , دیکشنری و مترجم آنلاین فایرفاکس

دیکشنری آبادیس، مترجمی آنلاین برای مرورگر فایرفاکس می باشد.

با نصب این افزونه، با انتخاب و راست کلیک برروی کلمه یا متن مورد نظر و یا با انتخاب کلمه و فشردن یکی از کلیدهای Shift یا Ctrl برروی کیبورد (با فعال کردن این قابلیت در تنظیمات افزونه)، ترجمه متن یا لغت انتخاب شده بلافاصله نشان داده می شود. با کلیک برروی آیکن بلندگو، تلفظ لغت را خواهید شنید.

ادامه مطلب: افزونه آبادیس نسخه 15 , دیکشنری و مترجم آنلاین فایرفاکس

بازگرداندن نوار افزونه‌ی فایرفاکس

در فایرفاکس نسخه‌ی 29 به بعد، Addon Bar یا نوار افزونه‌ها حذف شده است. ممکن است بخواهید همانند نسخه‌های قبلی فایرفاکس، Addon Bar را به پایین پنجره‌ی مرورگر اضافه کنید.

با کمک افزونه‌ی The Addon Bar - Restored به‌راحتی می‌توانید نوار افزونه‌ها را به مرورگر فایرفاکس بازگردانید.

ادامه مطلب: The Addon Bar v3.2.1, بازگرداندن نوار افزونه‌ی فایرفاکس

افزونه تغییرات نیو تب فایرفاکس

در نگارش‌های جدید فایرفاکس قابلیت Speed Dials در زمان باز کردن تب جدید (New Tab) اضافه شده است. به این قابلیت اصطلاحاً شماره‌گیری سریع (تماس سریع) گفته می‌شود. به این ترتیب با بازکردن یک تب جدید در مرورگر به‌راحتی می‌توانید به سایت‌های مورد نظر و پربازدیدتان دسترسی داشته باشید.


یکی از محدودیت‌های قابلیت Speed Dials، محدود بودن تعداد سایت‌های قابل مشاهده در آن است. با استفاده از افزونه‌ی
 Newtab: Rows & Columns و یا با کمک ترفند آموزش داده شده، می‌توانید تعداد ستو‌ن‌ها و ردیف‌های قابل نمایش را تغییر داده و در نتیجه تعداد بیشتری از سایت‌ها را در نیوتب فایرفاکس قرار بدهید.

ادامه مطلب: Newtab Rows & Columns 1.0.1.1 , تغییرات در نیو تب فایرفاکس

فلش گات , مدیریت دانلود فایرفاکس

با استفاده از افزونه‌ی FlashGot (فلش‌گات) در فایرفاکس می‌توانید برنامه‌های دانلودمنیجر و مدیردانلود پیش‌فرض فایرفاکس را مدیریت نمایید.

با نصب این افزونه گزینه‌هایی به منوی راست کلیک در فایرفاکس اضافه می‌شود و می‌توانید کنترل بیشتری بر روی دانلودها داشته باشید. می‌توانید انتخاب کنید که فایل مورد نظرتان با برنامه مدیریت دانلود مرورگر (Browser Built in) دانلود شود و یا بوسیله‌ی یکی از برنامه‌های مدیریت دانلود نصب شده برروی سیستم این کار انجام بگیرد.

ادامه مطلب: FlashGot 1.5.6.12.1 , افزونه مدیریت دانلود فایرفاکس 

Stay-Open Menu

اگر از آن دسته از کاربران مرورگر فایرفاکس هستید که بصورت مداوم از بوکمارک‌ها (Bookmarks) استفاده می‌کنید مطمئناً افزونه‌ی
Stay-Open Menu توجه شما را جلب خواهد کرد.

همانطوری که می‌دانید زمانیکه منوی بوکمارک‌ها در فایرفاکس را انتخاب کرده و برروی یک سایت کلیک می‌کنید، بلافاصله منوی بوکمارک بسته می‌شود و برای باز کردن یک سایت دیگر از بوکمارک، مجدداً باید برروی بوکمارک‌ها کلیک کنید.

پس از نصب افزونه‌ی Stay-Open Menu و مراجعه به بوکمارک‌ها، با فشردن کلید وسط (چرخنده) موس یا همان Middle Click و یا فشردن کلید Ctrl برروی کیبورد و سپس کلیک چپ برروی بوکمارک‌ها، منوی بوکمارک همچنان باز خواهد ماند و در اینصورت با یک‌بار مراجعه به بوکمارک‌ها می‌توانید هر تعداد سایت مورد نیاز خود را باز کنید.

به عبارت دیگر با افزونه‌ی Stay-Open Menu می‌توانید هم‌زمان چندین سایت را با یک‌بار مراجعه به بوکمارک‌ها باز کنید.

ادامه مطلب: Stay-Open Menu 2.2.1.1 , باز نگهدارنده منوی بوکمارک فایرفاکس

Online Convert

با استفاده از افزونه Online Convert (آنلاین کانورت) در فایرفاکس می‌توانید فرمت تصاویر موجود در صفحات وب را بصورت آنلاین تبدیل کرده و سپس تصاویر را ذخیره نمایید.

هر چند کار اصلی این افزونه تبدیل آنلاین فرمت تصاویر است اما با کمک آن می‌توانید صفحات وب را هم با فرمت‌های دلخواه ذخیره کنید.

با نصب این افزونه تنها کافی‌ست در صفحه‌ی وب که در حال مرور آن هستید برروی تصویر مورد نظر راست کلیک کنید و سپس از منوی باز شده Convert Image to Image را انتخاب نمایید.

ادامه مطلب: Online Convert 1.4.1 , تبدیل آنلاین تصاویر در فایرفاکس

افزونه مدیریت پسورد فایرفاکس

با استفاده از افزونه Password Exporter براحتی می توانید از پسوردهای ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس پشتیبان تهیه نمایید و در صورت لزوم در پروفایلی جدید پسوردها را Import (وارد) نمایید.

برای استفاده از این افزونه ابتدا وارد صفحه افزونه در سایت فایرفاکس شده و سپس این افزونه را برروی مرورگر خود نصب نمایید.

ادامه مطلب: Firefox Password Exporter 1.2.1 , افزونه مدیریت پسورد

13 افزونه برتر سال 2013 فایرفاکس

سایت موزیلا در آخرین‌ روزهای سال 2013 میلادی، لیست 13 افزونه‌ی برتر سال 2013 را برای مرورگر معروف و پرطرفدار فایرفاکس، منتشر کرد.

در این مطلب با این 13 افزونه به همراه کاربرد آن‌ها آشنا خواهید شد. اگر تاکنون برروی مرورگر فایرفاکس خود افزونه‌ای نصب نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مطلب آموزش اضافه کردن افزونه‌های جدید به مرورگر فایرفاکس را مطالعه نمایید.

ادامه مطلب: 13 افزونه‌ی برتر فایرفاکس در سال 2013

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲