توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

ویندوز فایروال کنترل

ویندوزهای مایکروسافت بصورت پیش‌فرض از یک فایروال قدرتمند و مخصوص به خود بهره می‌برند. مایکروسافت پس از ارائه‌ی سرویس پک 2 برای ویندوز XP ، عملاً فایروال را به ویندوز اضافه نمود.

در ویندوز 7 ، ویندوز سرور 2008 و ویندوزهای ارائه شده پس از آن مانند ویندوز 8 و 8.1 و ویندوز سرور 2012 ، فایروال ویندوز بصورت چشمگیری پیشرفت داشته و توسط مایکروسافت بهینه شده است.

متأسفانه فایروال ویندوز بر خلاف سایر برنامه‌‎های فایروال که بصورت جداگانه قابل نصب برروی ویندوز هستند، رابط کاربری چندان ساده‌ای برای ایجاد قوانین برای ارتباطات برنامه ها و ... ندارد و در برخی از مواقع برای انجام این پیکربندی‌ها کار کمی پیچیده می‌شود.

Windows Firewall Control برنامه‌ای کم حجم و بسیار مفید از شرکت BiniSoft است که عملکرد فایروال ویندوز را گسترش می‌دهد و دسترسی سریع به گزینه‌های پراستفاده فایروال ویندوز را در پنجره هایی مرتب و ساده فراهم می‌کند.

با استفاده از این برنامه می‌توانید با چند کلیک، دسترسی برنامه‌ها به اینترنت را قطع نمایید.

ادامه مطلب: Windows Firewall Control 4.5.4.2 , مدیریت فایروال ویندوز