توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

گجت هجری شمسی ویندوز

با استفاده از گجت گیتا، تاریخ هجری شمسی، هجری قمری و یا میلادی را در سایدبار ویندوز ویستا و 7 خواهید داشت.

از قابلیت های گجت هجری شمسی می توان به نمایش رویدادها، نمایش روزهای تعطیل ماه، امكان تغيير تقويم به عربي يا ميلادي از طريق منوي تنظيمات، امكان تنظيم تغييرات تاريخ عربي بصورت دستي و خودكار اشاره نمود.

ادامه مطلب: گجت تقویم هجری شمسی در ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10

تقویم هجری شمسی و اوقات شرعی

یکی از نیازهای همیشگی کاربران فارسی زبان ویندوز وجود یک تقویم خورشیدی و مبنا قرار دادن آن برای انجام کارهای روزانه است.

تقویمی که بتواند مانند یک سررسید و بر حسب نیاز کاربر رویدادها و تعطیلات رسمی کشور را نمایش دهد، یادداشتها را ذخیره کند، کارهای کاربر را ثبت کرده و یادآوری نماید.

نرم افزار JalaliCalendar  برنامه ای رایگان برای آن دسته از کاربرانی‌ست که نیاز به یک سررسید همیشه در دسترس در دسکتاپ خود دارند.

ادامه مطلب: JalaliCalendar 2.0.6.2 , تقویم هجری شمسی و اوقات شرعی

تقویم سال 94

سال ۱۳۹۴ هجری خورشیدی برابر با سال‌های 2015/16 میلادی، ۱۴۳۶/۳۷ هجری قمری می‌باشد.

همچنین براساس اعلام پایگاه‌های تخصصی، لحظه تحویل سال ۱۳۹۴ هجری خورشیدی در ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه و ۱۱ ثانیه یعنی ۰۲:۱۵:۱۱ روز شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۴ مطابق با ۳۰ جمادی‌الاولی ۱۴۳۶ هجری قمری و ۲۱ مارس ۲۰۱۵ میلادی می‌باشد.

این تقویم بصورت سالانه توسط مرکز تقویم مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران منتشر می‌شود. در ادامه‌ی مطلب می‌توانید تقویم کامل سال ۹۴ را بصورت PDF همراه با تمامی مناسبت‌ها دانلود نمایید.

ادامه مطلب: دانلود تقویم سال 1394 به همراه مناسبت‌ها

دانلود فونت فارسی

در این مطلب دو مجموعه فونت شامل 374 قلم استاندارد فارسی با قابلیت نصب خودکار و همچنین 120 قونت با قابلیت نصب دستی و انتخابی وجود دارد. این فونت‌ها کاملاً‌سازگار با ویندوز 2000، اکس‌پی، ویستا، ویندوز 7 ، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 می‌باشند.

همچنین فونت‌های فارسی و قدیمی سازگار با ویندوز 98 هم در مجموعه 374 فونت قرار گرفته است. از قلم‌های این مجموعه که با حرف B و MRT آغاز می شوند می‌توانید در تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز که از یونیکد پشتیبانی می‌کنند (نرم افزارهای آفیس، نگارش های ME فتوشاپ و ...) استفاده نمایید.

ادامه مطلب: Farsi Fonts , دانلود مجموعه فونت‌های فارسی

کیبورد استاندارد فارسی برای ویندوز

در گذشته نرم افزار TrayLayout را معرفی کردیم که با کمک آن می توانستید جای حروف را برروی کیبورد در ویندوز اکس‌پی تغییر دهید و کیبورد استاندارد فارسی را در ویندوز خود داشته باشید. با وجود آپدیت نشدن این برنامه توسط سازنده و عدم پشتیبانی مناسب از ویندوز 7 و 8، تصمیم به حذف این برنامه از سایت و ارائه‌ی راهکاری بهتر و مناسب‌تر گرفتیم.

در ادامه‌ی مطلب دو کیبورد قابل نصب در دسترس شما می‌باشد. یک کیبورد پیش‌فرض ویندوز که بهینه شده و دیگری کیبورد استاندارد فارسی (ISIRI) یا همان Iranian Standard Persian Keyboard

مزیت استفاده از این فایل‌ها اینست که نیازی به اجرای برنامه‌ای خاص در شروع ویندوز نخواهید داشت و این کیبوردها یه صفحه کلیدهای ویندوز اضافه خواهند شد. در واقع این صفحه کلیدها با کمک نرم افزار Microsoft Keyboard Layout Creator که در پستی جداگانه آن‌را معرفی کردیم، تهیه شده‌اند.

ادامه مطلب: کیبورد استاندارد فارسی برای ویندوز اکس‌پی، 7 و ویندوز 8

تقویم سال 93

سال ۱۳۹۳ هجری خورشیدی برابر با سالهای 2014/2015 میلادی، ۱۴۳۵/۱۴۳۶ هجری قمری و ۳۷۵۲ زرتشتی می باشد.

همچنین براساس اعلام پایگاههای تخصصی، لحظه‌ی تحویل سال ۱۳۹۳ هجری خورشیدی در ساعت ۲۰ و ۲۷ دقیقه و ۷ ثانیه یعنی ۲۰:۲۷:۰۷ به وقت ایران می‌باشد.

این تقویم بصورت سالانه توسط مرکز تقویم مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران منتشر می‌شود. در ادامه‌ی مطلب می‌توانید تقویم کامل سال ۹۳ را بصورت PDF همراه با تمامی مناسبت‌ها دانلود نمایید.

ادامه مطلب: دانلود تقویم سال ۱۳۹۳ به همراه مناسبت‌ها

لیمون پارسی نگار

پارسی‌نگار کامل‌ترین نرم‌افزار رایگان برای پارسی نویسی، که برای گسترش فرهنگ پارسی ارائه شده است.

این نرم افزار دارای ۲ بخش «صفحه‌کلید سیستمی» و «ویرایشگر یونیکد» می‌باشد. از صفحه‌کلید سیستمی لیومون می‌توان برای تایپ پارسی استاندارد و از ویرایشگر یونیکد برای تایپ در نرم‌افزار‌های گرافیکی استفاده کرد.

ادامه مطلب: ParsiNegar 1.25 , فارسی نویسی در نرم افزارهای گرافیکی

دانلود فونت انتظار

پس از استقبال کم نظیر از نسخه قبلی فونت انتظار، مرکز جمع آوری و نشر پیشنهادات فرهنگی مجموعه با ارزش نسخه جدید فونت طراحی انتظار را این بار در قالب 7 فونت تخصصی طراحی پوستر به رایگان منتشر کرده است.

فونت انتظار شاید بدون اغراق زیباترین فونت رسمی است که در طراحی پوستر، بنر، تراکت و ... کاربرد دارد.

ادامه مطلب: فونت انتظار, فونت تخصصی و رسمی طراحی پوستر

فارسی نویس ضابط

با استفاده از فارسی نویس ضابط قادر خواهید بود تا در نرم افزار هایی که قابلیت تایپ مستقیم فارسی ندارند (مانند فتوشاپ، فلش و کورل) به سهولت متون فارسی را تایپ نمایید.

نرم افزار ضابط دارای 430 فونت مختلف برای تایپ فارسی در نرم افزارهای گرافیکی می باشد.

ادامه مطلب: Zabet Farsi Nevis , فارسی نویس ضابط

پارس خوان

 پارس‌خوان، متون دیجیتالی را به صدا تبدیل می کند و حاصل تلاش ۴۵ روزه‌ی تیم نرم افزاری آفتابگردان است، هدیه‌ای ارزشمند به پارسی‌زبانان.

با گذشت زمان، بر حجم اطلاعات متنی افزوده می‌شود. روزانه میلیون‌ها صفحه وب حاوی اطلاعات جدید بر روی اینترنت قرار می‌گیرد. بسیاری از کتاب‌ها به صورت دیجیتالی ارائه می‌شوند.

ادامه مطلب: پارس خوان , خواننده متن فارسی

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲