توجه

خدمات رایگان سایت، نیاز به حمایت شما دارد. مشاهده‌ی تبلیغات اسپانسرهای سایت (بنری و یا پاپ‌آپ) بخشی از حمایت شما بازدیدکننده‌ی محترم از این خدمات است. لطفاً مانع از نمایش و یا باز شدن تبلیغات نشوید.

آموزش تغییر صفحه شروع در مرورگر کروم

صفحه شروع، صفحه‌ای است که هنگام راه‌اندازی اولیه Chrome نمایان می‌شود. صفحه اصلی، صفحه‌ای است که با کلیک روی دکمه صفحه اصلی (Home) به آن می‌روید. این دو صفحه یکسان نیستند مگر اینکه آنها را به گونه‌ای تنظیم کنید که یکسان باشند.

در ادامه با چگونگی تغییر صفحه‌ی اول (شروع) مرورگر کروم آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب: آموزش تغییر صفحه شروع در مرورگر کروم

آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار گوگل کروم

یکی از قابلیت‌های پیش‌فرض مرورگر گوگل کروم آپدیت سایلنت مرورگر به نگارش‌های جدید بدون دخالت کاربر می‌باشد.

برخی کاربران مرورگر کروم تمایل دارند بصورت دستی و در مواقع دلخواه پس از ارائه شدن نگارش جدید مرورگر کروم، آن‌را به‌روزرسانی نمایند و یا اینکه به‌روزرسانی کروم را بصورت کامل غیرفعال کنند تا فقط با دانلود و نصب نگارش جدید مرورگر به‌روزرسانی شود.

در این آموزش شما را با چگونگی غیرفعال کردن آپدیت اتوماتیک مرورگر کروم آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار گوگل کروم

آموزش قرار دادن کروم به عنوان مرورگر پیش فرض 

پس از نصب ویندوز، مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز قابل استفاده می‌باشد. پس از نصب مرورگرهای دیگر برروی ویندوز همواره می‌توانید یک مرورگر را به عنوان مرورگر پیش‌فرض انتخاب کنید تا با کلیک برروی لینک‌های موجود در برنامه‌ها در ویندوز، با مرورگر دلخواه و مورد نظرتان صفحات وب باز شوند.

ممکن است بخواهید کروم، مرورگر پیش‌فرض شما باشد. در این آموزش شما را با چگونگی قراردادن Google Chrome به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش قرار دادن کروم به عنوان مرورگر پیش فرض

جلوگیری از نمایش تصاویر در یک سایت خاص با مرورگر گوگل کروم

در مطلب آموزشی کاهش مصرف حجم اینترنت در کروم با غیرفعال کردن تصاویر شما را با چگونگی غیرفعال کردن نمایش تصاویر در تمامی سایت‌ها در مرورگر کروم آشنا کردیم و توضیح دادیم که چگونه می‌توانید برخی سایت‌ها را در لیست استثناها قرار دهید تا تصاویر آن‌ها بارگذاری شوند.

در این مطلب آموزشی شما را با چگونگی غیرفعال کردن نمایش تصاویر در یک یا چند سایت خاص در مرورگر Google Chrome آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: جلوگیری از نمایش تصاویر در یک سایت خاص با مرورگر کروم

غیرفعال کردن نمایش تصویر کروم

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران اینترنت در ایران با آن مواجه هستند، محدود بودن پهنای باند اینترنت است.

روش‌های مختلفی برای کاهش حجم مصرف شده‌ی اینترنت وجود دارد. در مطلب راهنمای فعال و غیرفعال کردن فلش پلیر در مرورگر کروم شما را با چگونگی فعال و غیرفعال کردن نمایش فایل‌های فلش در مرورگر کروم آشنا کردیم.

در این مطلب شما را با چگونگی غیرفعال کردن نمایش تصاویر در مرورگر گوگل کروم آشنا می‌کنیم. مسلماً این‌گونه تغییرات نه تنها باعث کاهش مصرف حجم اینترنت می‌شود، بلکه برای کاربرانی که از اینترنت‌های با سرعت پایین مانند دایل‌آپ و یا GPRS استفاده می‌کنند هم بسیار مفید خواهد بود و سبب باز شدن سریعتر صفحات وب می‌شود.

ادامه مطلب: کاهش مصرف حجم اینترنت در کروم با غیرفعال کردن تصاویر

آموزش نصب افزونه‌ها در گوگل کروم

گوگل کروم یک مرورگر وب رایگان است که در 2 سپتامبر 2008 (۱۲ شهریور ۱۳۸۷) توسط شرکت گوگل بر پایه‌ی پروژه‌ی کرومیوم عرضه شد.

دیری نپایید که کروم در رده‌ی برترین مرورگرهای وب قرار گرفت. یکی از قابلیت‌های کلیدی مرورگر وب گوگل، وجود افزونه‌های متنوع و کاربردی برای آن می‌باشد که سبب شد تا خیلی زود گوی سبقت را از مرورگر باسابقه‌ی اینترنت اکسپلورر و همچنین فایرفاکس معروف برباید.

در این مطلب شما را با چگونگی نصب افزونه‌ها در مرورگر Google Chrome آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش نصب افزونه‌ها در گوگل کروم

آموزش حذف هیستوری گوگل کروم

مرورگر کروم در سال‌های اخیر به یکی از معروفترین، امن‌ترین و پرکاربردترین مرورگرهای موجود در دنیای وب برای مرور صفحات اینترنتی تبدیل شده است.

مادامیکه شما در حالت عادی با مرورگر کار می‌کنید، اطلاعاتی مانند کوکی‌ها، آدرس‌های مراجعه شده، تصاویری از قالب و محتوای سایت‌های بازدید شده و ... در سیستم شما ذخیره می‌شود.

ذخیره تصاویری از قالب و محتوای سایت‌های بازدید شده سبب خواهد شد تا در مراجعه‌های بعدی به همان سایت و آدرس، سرعت باز شدن صفحات بالا برود و پهنای باند کمتری مصرف شود.

ذخیره کوکی‌ها سبب خواهد شد تا در مراجعه‌های بعدی به سایت‌هایی که نیاز به ورود به حساب کاربری را دارند، نیازی به وارد کردن مجدد شناسه و رمز کاربری نباشد.

ممکن است پس از مدتی سرعت مرورگر کروم به دلیل حجم بالای هیستوری یا تاریخچه، کــُـند شود. در این مواقع بهترین راه، حذف کامل هیستوری و کش مرورگر است.

در این آموزش با چگونگی حذف هیستوری مرورگر Google Chrome آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب: آموزش حذف هیستوری گوگل کروم

آموزش ایجاد چندین پروفایل در گوگل کروم

یکی از قابلیت‌های مرورگر Google Chrome این است که می‌توانید همزمان چندین یوزر یا همان پروفایل داشته باشید و در هر یوزر تنظبمات خاص خود را اعمال کرده، افزونه‌های مورد نظر را نصب کنید و ...  سپس به‌راحتی بین پروفایل‌های موجود سوئیچ نمایید.

در ادامه‌ی مطلب شما را با چگونگی ایجاد چندین پروفایل در مرورگر Google Chrome آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش ایجاد چندین پروفایل در گوگل کروم

آموزش ریست تنظیمات گوگل کروم

ممکن است پروفایل مرورگر کروم شما دچار مشکل شود و نتوانید مشکل آن را حل کنید. بهترین راه در این مواقع پشتیبان‌گیری از بوکمارک‌ها، پسوردهای ذخیره شده و ... و سپس حذف پروفایل کروم و ایجاد پروفایل جدید می‌باشد.

در ادامه‌ی مطلب شما را با چگونگی حذف پروفایل Google Chrome و ریست تنظیمات آن آشنا می‌کنیم.

ادامه مطلب: آموزش حذف و ریست پروفایل گوگل کروم

با توجه به توسعه روز افزون مرورگر گوگل کروم و اضافه شدن قابلیت‌های جدید به آن، کاربران زیادی مرورگر Google Chrome رابه عنوان اولین انتخاب خود برای مرور صفحات وب در نظر گرفته‌اند. با این وجود تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از تنظیمات مرورگر به امری لازم و ضروری تبدیل شده است.

در گذشته برنامه Google Chrome Backup را برای تهیه و ایجاد نسخه پشتیبان (بکاپ) از پروفایل و تنظیمات گوگل در سایت معرفی نمودیم. با توجه به عدم پشتیبانی Google Chrome Backup از نگارش‌های جدید مرورگر گوگل کروم این برنامه را سایت حذف کرده و این آموزش را برای شما بازدیدکنندگان محترم Ghafari3.com آماده نموده‌ایم.

 در ادامه‌ی مطلب شما را با چگونگی ایجاد پشتیبان از پروفایل و تنظیمات مرورگر گوگل کروم بصورت آفلاین و بدون نیاز به اکانت جی‌میل آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب: آموزش ایجاد بک‌آپ از پروفایل مرورگر گوگل کروم

فروش اکانت آپدیت نود ۳۲